Dohoda o spolupráci s leteckou spoločnosťou WizzAir

V sídle leteckej spoločnosti Wizz Air v Budapešti bola dňa 13.12.2017 podpísaná dohoda o spolupráci medzi Leteckou fakultou Technickej univerzity v Košiciach a leteckou spoločnosťou Wizz Air. Túto vzájomne výhodnú spoluprácu podpísal za Wizz Air výkonný viceprezident a hlavný riaditeľ pre operácie (COO) Diederik Pen a za Leteckú fakultu, v zastúpení dekana Leteckej fakulty, vedúci katedry Letovej prípravy Ing. Róbert Rozenberg, PhD.

Wizz Air je najväčšia nízko-nákladová letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe. V čase podpisu tejto dohody prevádzkuje letovú flotilu s 80 lietadlami Airbus A320 a Airbus A321 a ponúka viac ako 500 trás z 28 leteckých základní, ktoré spájajú 140 destinácií 42 krajín s tímom viac ako 3000 leteckých profesionálov.

Letecká spoločnosť Wizz Air sa venuje podpore budúcich pilotov absolvujúcich vysokokvalitné letecké univerzity. Letecká spoločnosť navrhla poskytnúť študentom Leteckej fakulty študijného programu Profesionálny pilot príležitosť získať informácie o živote pilotov leteckej spoločnosti už počas ich školských rokov. Súčasne Wizz Air ponúka priamy prístup k náborovému procesu leteckej spoločnosti s cieľom uľahčiť najtalentovanejším študentom Leteckej fakulty ich prvé kariérne kroky v leteckej spoločnosti Wizz Air.