Diskusia s prvým slovenským kozmonautom plk. Ivanom Bellom

Sprievodným podujatím Dňa otvorených dverí na LF TUKE bola diskusia s prvým slovenským kozmonautom plk. Ivanom Bellom, bývalým stíhacím pilotom Vzdušných síl SR a prvým slovenským kozmonautom, ktorý ako kozmonaut-výskumník na lodi Sojuz TM-29, dňa 20. februára 1999 letel do vesmíru ako 385. človek zo Zeme.

Všetci zúčastnení mali jedinečnú príležitosť spoznať túto významnú osobnosť SR a zároveň absolventa Vysokej vojenskej leteckej školy SNP, ktorá sa pretransformovala neskôr na Vojenskú leteckú akadémiu GMRŠ v Košiciach, v súčasnosti Leteckú fakultu Technickej univerzity v Košiciach.

Ďakujeme za cenné informácie a poznatky, ktoré s nami v rámci tejto diskusie zdieľal a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.