Letové skúšky diagnostického systému vyvíjaného na LF

Začiatkom týždňa sa na trenčianskom letisku konali letové skúšky diagnostického systému vyvíjaného na Leteckej fakulte. V spolupráci s naším partnerom Incoff Aerospace s.r.o. (v rámci projektu VEGA) sme umiestnili na palubu športového lietadla Shark meraciu aparatúru a vykonali celkovo tri letové skúšky. Za Leteckú fakultu sa na skúškach zúčastnil doc. Miroslav Šmelko, PhD. ako hlavný konštruktér zariadenia a Bc. Patrik Kašper, ktorý sa na vývoji zariadenia podieľal v rámci svojej bakalárskej práce. Skúšobným pilotom bol riaditeľ firmy Incoff Aerospace Peter Ostromecký a s montážou zariadenia na palubu nám pomáhal Jaroslav Svatík. Ako to pri vývoji býva, nie všetko šlo podľa našich predstáv, no aj napriek tomu máme to podstatné, dáta, ktoré môžeme ďalej analyzovať. Domov sme sa vrátili plní zážitkov a bohatší o cenné skúsenosti z praxe.