Košické letecké dni 2019

Vikendové Košické letecké dni 2019 boli aj príležitosťou na stretnutia s bývalými kolegami z leteckej branže. O slávnej minulosti, ale i súčasných aktuálnych zmenách v košickom leteckom vzdelávaní sa dekan našej fakulty v prijemnom prostredí košického Aeroklubu rozprával s bývalým učitelom taktiky vrtuľníkového letectva na VVŠL kpt.v.z.Ing. Martinom Ježom (vľavo), generálnym riaditeľom vrtuľníkovej spoločnosti HELI COMPANY Ing. Petrom Korbom (vpravo) a bývalým veliteľom Vzdušných síl OSSR gen.v.v. Ing. Jozefom Pivarčim, ktorý divákom na leteckých dňoch predviedol v štyroch letových vystúpeniach excelentnú letovú ukážku na lietadle L-29 Delfín.

Veľa z Vás malo možnosť porozprávať sa s nami na pevnej zemi v našom stánku. No naši absolventi, študenti a zamestnanci lietali ponad naše hlavy počas oboch dní. Jedným z nich bol aj Ing. Peter Kaľavský, PhD z Katedry letovej prípravy, ktorý skákal s padákom z legendárnych lietadiel An-2. Pri jednom zoskoku ukázal svoje majstrovstvo aj predsedovi Košického samosprávneho kraja Rastislavovi Trnkovi.