Letecká fakulta prijatá za člena International Astronautical Federation

Od roku 2017, s nástupom nového vedenia, Letecká fakulta odštartovala novú etapu svojho života. Viac ako 60 úspešných rokov vzdelávania odborníkov a profesionálov pre letectvo predstavuje dedičstvo, na ktorom staviame pevné základy pre potreby letectva a kozmonautiky doma a v zahraničí. Veľkým úspechom je aj vytvorenie jedinečných študijných programov Letecká a kozmická technika a inžinierstvo, ktoré odrážajú potreby domáceho trhu a odzrkadľujú hodnoty podobných programov v zahraničí.

Dnes sa s Vami chceme podeliť o jedinečný úspech, ktorý potvrdzuje nielen jedinečnosť Leteckej fakulty, ale odzrkadľuje jej potenciál vo výskume a vzdelávaní v oblasti vesmírnych technológií. Letecká fakulta bola dnes na valnom zhromaždení vo Washingtone D.C. oficiálne prijatá za člena @International Astronautical Federation – najstaršej a najvýznamnejšej inštitúcie združujúcej kľúčové entity v oblasti výskumu, plánovania, vzdelávania vesmírnych technológií a vedy. Tento úspech je o to väčší, že sme sa stali vôbec prvou inštitúciu zo Slovenska, ktorá bola do tejto medzinárodnej federácie prijatá a tak navýšila jej počet na 68 krajín a 397 členov.

K tak významnému dňu patrí aj niekoľko fotiek, ktoré sami o sebe rozpovedia príbeh a vykreslia atmosféru dnešného dňa. Viac na našom Facebooku.