Pre verejnosť

Vesmírny hackathon na Slovensku – prihlás sa ešte dnes

Display portlet menu
Back to notices

Vesmírny hackathon na Slovensku – prihlás sa ešte dnes

Events

Slovenská vesmírna kancelária ako jedna z desiatich európskych partnerských inštitúcií organizuje CASSINI hackathon v termíne 5.-7. novembra. 

Témou hackathonu bude vývoj udržateľných riešení, ktoré podporia budúcnosť Arktídy a ochrany prírody. Účastníci hackathonu budú mať k dispozícii dáta z európskych systémov Copernicus, Galileo a EGNOS. Tie sa dajú využiť na monitorovanie, analýzu a predpovedanie udalostí v arktickom regióne s možnými priamymi súvislosťami so stredoeurópskym regiónom, vrátane vplyvu na prírodu, ohrozené druhy, infraštruktúru, cestovný ruch či využívanie prírodných zdrojov.

Hľadáme študentov technických odborov, ale aj študentov netechnických smerov, ako dizajnérov, marketérov, podnikateľov, či iných študentov, ktorých táto téma zaujíma a radi by v nej nadobudli viac skúseností. Účastníci budú môcť vyhrať finančnú odmenu až do výšky 3000 eur, miesto v slovenskom vesmírnom inkubátore, odborný biznisový aj právnický mentoring, či prenocovanie na observatóriu na Lomnickom štíte. Počas celého podujatia budú k dispozícii odborní mentori z rôznych oblastí súvisiacich s danou problematikou.

Podujatie bude prebiehať v režime OTP v troch mestách – v Bratislave, Žiline a Košiciach a taktiež online. Výstupy bude potrebné spracovať v anglickom jazyku, komunikačným jazykom bude slovenčina. Prihlásiť sa môžu občania EÚ, ktorí majú viac ako 18 rokov na odkaze nižšie:

Prihlásiť sa