For the Public

Back to notices

ZVOLENSKÁ FUJARA PUTUJE DO KOŠÍC

News

Tohtoročný, už 26. ročník medzinárodného festivalu vysokoškolských folklórnych súborov Akademický Zvolen 2024, ktorý sa konal v dňoch 9. – 11. júla 2024, sa skončil. Víťaz je známy, ceny sú rozdané.

Na začiatku júla Zvolen už tradične otvoril náruč hrejivým lúčom slnka a mladým účinkujúcim na ďalšom ročníku vysokoškolského folklórneho festivalu Akademický Zvolen 2024.

Ten sa skončil vo štvrtok 11. júla 2024 na slávnostnom galakoncerte v Divadlo Jozefa Gregora Tajovského (DJGT), na ktorom bol vyhlásený laureát festivalu. Stal sa ním folklórny súbor FS Borievka  z Technická univerzita v Košiciach.

Celým zvolenským divadlom sa niesla radosť z toho, že všetci účastníci festivalu z radov účinkujúcich, rovnako ako i všetci diváci, si aj z tohtoročného Akademického Zvolena odnesú nezabudnuteľné zážitky, ktoré sú prirodzenou súčasťou takýchto podujatí.

Mladí folkloristi, ich hudba, spev a tanec k nám zavítajú opäť v roku 2026 a už dnes sa na to tešíme!

Srdečne blahoželáme!

Fotografie a videá nájdete na festivalovej stránke: https://www.tuzvo.sk/sk/akademicky-zvolen-2024