For the Public

Back to notices

Unikátne podujatie v rámci celoslovenskej súťaže CanSat

News

Dňa 26.4, piatok, sa na letisku v Bidovciach konalo unikátne podujatie v rámci celoslovenskej súťaže CanSat.

Celkovo štyri tímy zložené zo stredoškolákov a stredoškoláčok z východu Slovenska, mali možnosť otestovať satelity o veľkosti plechovky, ktoré sami skonštruovali. Vynesenie a vypustenie satelitov, sa realizovalo vo výške nad 1 KM raketou, ktorú skonštruoval náš partner Slovenský modelársky zväz.

Podujatie je výsledkom spolupráce organizátorov súťaže za východ Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia a Leteckej fakulty TUKE, pričom predstavuje aj výsledok aktívnej kooperácie signatárov Východoslovenského vesmírneho klastra. Okrem toho, že súťaž rozširuje povedomie o možnostiach vesmírneho sektora medzi študentmi stredných škôl a mladými ľuďmi na Slovensku, zároveň demonštruje, že vesmírny sektor je perspektívnou oblasťou, v ktorej je možné sa rozvíjať a uplatniť.

Tímom držíme palce vo finále súťaže, ktoré sa uskutoční už tento týždeň.