Letecká rally 2023

Na Oddelení leteckých simulátorov Katedry letovej prípravy Leteckej fakulty TUKE prebehlo  jedinečné podujatie „Letecká rally 2023“. Akcia  prebiehala v  dňoch 25. a  26. mája 2023 v  čase od šiestej hodiny rannej do šiestej hodiny rannej nasledujúceho dňa a  bola zameraná na meranie výkonnosti pilotov pri záťažovom lietaní. Počas záťažového lietania museli študenti za jednu hodinu preukázať svoje zručnosti pilotáže v  štandardných prístrojových IFR postupoch  priblíženia   pre presné (ILS) a nepresné (VOR, NDB) postupy na vybraných letiskách v  Slovenskej republike. Jedna hodina letu bola rozdelená na 2 x 30 minút pre každého pilota zo skupiny. Obrovský entuziazmus a  neslabnúca energia študentov neopustila ani počas neskorých nočných hodín, a  ani nadránom. Ako povedal jeden zo študentov „je to jedinečné podujatie, ktoré nám dáva možnosť preverenia našich odborných zručností“. Oddelenie leteckých simulátorov svojím technickým vybavením a  priestorovým usporiadaním predstavuje jedinečné nadštandardné pracovisko, zodpovedajúce potrebám edukácie budúcich pilotov a  riadiacich  letovej prevádzky, ako aj potrebám vedeckého výskumu na Leteckej fakulte.